14 Kasım 2014 Cuma

"Sende Kalan"

Gittiğim yerlere beni bırakmayan ezbere bildiğim satırları işledim. Ruhumda renklerin akisi, dilimde narin bir tını. Sonsuza bıraktığım benden esintiler. Yürüdüğüm yollarda fark etmediğim tablolar asılı.

Kendini gözyaşlarından beslenen dört mevsimlik bir yaprakta büyütmüştü. ve gülüşlerine bir nebze suskunluklar saklamıştı. ve kalbini yanında taşıdığı sürece o yanındaydı.

Hissediyorum seni. Hava gibi değip uzaklaşıyor ellerin ellerime. Uzaklarda değilsin gibi. Kokun rüzgara karışmış, gül yaprakları saçıyor, bakınıyorum etrafıma.

Seni unutmak değil niyeti, öyle olsa sol yanımda taşımazdı gözlerini. Sesini doğanın sessizliğindeki huzurda bulmazdı. Ayrılık aşkı besleyen köklü bir destan. Anlatanı bitmez.

Seni hayatıma nakşetmişim. Geceleri seni düşünürken sevgini ak sayfaya yazmışım. Mürekkebim seni anlatan cümlelerde ismine düğümlenmiş. Bakışlarınla aşkı ilk kez zikretmişim.

ve gönülleri fetheden, dikenleri güle değdiren, kimini lal kılan kimini bülbül gibi söyleten. Yazgısı mum gibi erimek iken yolunu aşk etrafında dönmek bilen.


1 yorum:

  1. Ruhumda renklerin akisi, dilimde narin bir tını.
    Sonsuza bıraktığım benden esintiler. Yürüdüğüm yollarda fark etmediğim tablolar asılı....
    Cok guzel! Cok tesekkur ederim... <3

    YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena