11 Eylül 2013 Çarşamba

Zaman Durakları

Yavaş geç zaman... Ömürden tükenen sayılı günleri iyice hazmet, sevdiklerinden ayrı kılacak sonlara karşı kalbini güzel anılarla yükle. Acıya en büyük hazırlık güçlü mutlulukların biriktirdiği anılardır. Tükenen zaman hissettirmeden değiştirirken yaşamları, gülüşleri derin kılacak şükürler hazırla ruhum. Ansızın gelen yaşama, ansızın yazılan hikayelere, hazırlıklı yakalanmak için her anı değerlendir; adına da zaman deyiver. Geçen zamana hayıflanmak yerine iyi hatırlamak adına; geçmişe hatalardan bile süs çıkaracak hoş anılar bırak. Zaman öyle de geçer böyle de, önemli olan zamanı    "tek tek"
özgün kılacak hatıralar biriktirmek. Gülüşlerle, gözyaşlarını harmanlayabilmek, sevdiklerinle kurulan güçlü bağların kopamayacağı mesafelere meydan okumak. Hazırlıklı olmak; her mutluluğun bir bedeli olduğunu bilmek. Hayat kolay olsa bu kadar güzel olmazdı diyerek geçmişe el sallayıp bugünün elinden tutup, gelecek adına güç toplamak... Kısaca zamana meydan okumak...

4 yorum:

 1. Hani bir laf vardı, ömür dediğin sadece bir gündür o gün da bugündür diye.. aynen bunun farkında olursak zamanı daha tedbirli kullanmış oluuz..

  YanıtlaSil
 2. Özlemişiz yazılarınızı... Kaleminize kuvvet

  YanıtlaSil
 3. Her şey zamanın ötesindeki üstümüzden akıp gidiyor.Bizede sadece zamana el sallamak düşüyor.
  Dediğin gibi hayıflanmak yerine güzel anıları hatırlamak gibi olsa yaşam ama beceremiyoruz be güzelim.
  Sevgimle...

  YanıtlaSil
 4. Yorumlarınız benim için çok kıymetli, teşekkür ederim:)

  YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena