10 Mayıs 2013 Cuma

Baş başa "Kendimle"

İnce eleyip sık dokumak hayatı ıskalamakmış. Hesaplar, kitaplar, planlar, programlar hayatın akışıyla şekillenirmiş. Düşlerin yeri elbette ayrı, içimizde ne kadar düş biriktiyse gerçeklerin akışına bulaşmaması imkansızmış.

Son zamanlarda düşüncelerin rotasını bıraktım, fazlaca düşünmek zamanı da hızla akan bir sele teslim etmeye benziyor. İnanmak ve sessizce inandıklarını yaşamak daha gerçekçi düşleri görmemizi sağlıyor. Çoğu zaman kendimize sözler veririz, bu sözleri somut olarak gözlerimizin önünde evirsek çevirsek de bir anda buharlaşıp gittiğine şahit oluruz, yapılması mümkün olan her şey sessiz sedasız yaklaşır ve yine aynı sükunetle başarıya ulaşır ve gider ne alkış bekler ne de biraz olsun övgü. Konuşmaya teslim edilen fikirler basitleşmeye yatkındır, davranışlara sinen kararlar ise demir kadar sağlam. Bildiklerinizin ve öğrenmek istediklerinizin çarpışması yaşanır sözcüklerinizde ve sağ kalanlar davranışlarınıza dönüşmeye hak kazanmıştır.

Kendinizle baş başa kalmak en cüretkar davranıştır, yalnızlığın korku dolu sözlerine kulak tıkayıp, bir bakışla kendini görmek, ruhunuzun perdelerini saydam bakışlara bırakıp, kendinize özgü dünyanızda gezinmek. Sessizliğin beslediği benliğinize bürünen arınmış düşüncelerin sizi yansıtan gerçekliğini izlemek.  ve o seyirden sessizce doğan yeni benliğinizin keyfine varmak...

2 yorum:

  1. merhaba. kelimeler inançla dizilmiş teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  2. Merhaba bulamac, teşekkür ediyorum:)

    YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena