9 Mart 2013 Cumartesi

Menekşe

Bu sabah baharı selamladı gözlerim, güneşin değişen rengine ayak uyduran doğanın beyaz, pembe tomurcuktan broşları yakasına taktığı bir mevsime daha uyandı ömür. Bu sabah bahar ile birlikte gözler yeniliği getirmek zorunda hissettirdi yüreklere. Kendi kendini yargılayacak bir değişimin rüzgarları esti içimize biraz üşüten güneşin cezbedici görüntüsünde.

İçimde bir umut var, ellerimde bu umudun yansıması çiçekler. Toprak kışa veda etmiş üstünde ayrılığa dair bir soğukluk yok, bilakis yeniden doğmuş. Çiçekler baharın aynasıdır, her çiçek bir duygunun simgesidir, menekşeler renk renk dizilmiş büyümek için toprakla buluşmayı bekliyor. 


Renkleri çeşit çeşit, bünyesi küçücük ama bir o kadar görkemli bir özgüvenle dimdik duruyor, en çok da mor rengi üstüne yakışıyor, yüzünü açıyor, kokusunu içime çeke çeke ellerimi toprağa bulayarak baharın meyvesini bahara bırakıyorum, toprağın her kesimden dostu var, çiçekler de çok yakışıyor toprağa. Hüznünü alıp bir miktar güzellikle harmanlayıp gözleri huzurla dolduruyor.  Bugün bir çiçek bile ekmenin insana kocaman mutluluklar hissettiğini fark ettim, baharın hayatın yenileyici yüzünü hatırlatan yönünü bir kez daha anımsayıp toprak kokusunu içime çektim.


Önemse hayatı, her an, her saniye değişiyor  hayat. Minik detaylar renklendiriyor aslında yaşamlarımızı. Mart ayı selamlarken mevsimi menekşeler büyüyor, saçlarını toprağa savurup minyon edasından önce kokusunu salıyor. Hayat değişiyor, bakmayı ihmal etme yaşama... Menekşe aşkla eğiliyor baharı selamlıyor...

2 yorum:

  1. Yazı çok güzel :) Bu sözü de beğendim doğrusu: " Minik detaylar renklendiriyor aslında yaşamlarımızı. "

    YanıtlaSil
  2. Ebru çok teşekkür ederim, sevgiler :)

    YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena