15 Mart 2013 Cuma

Beste

Yazmak, yazmak, yazmak zihnimde dolanan düşünceleri unutmadan dilden söze dökmek, söz de yetersiz kalır, harflerle birleştirip müziğine kavuşturmak, bir beste bulmak, ansızın can bulan satırlara bir isim aramak, gözleri okşayan besteye kavuşmak, yazmak istiyorum aralıksız, susacak vakit yok, ömür sermayeden çalıyor. Bir an düşünüp son diyorum, şimdiki anın son olduğunu düşününce ömrün kıymetine yaraşır bir beste dökülüyor yazdıklarıma...

Bir beste söyleniyor gözlerime, birkaç not düşüyor dinlemeye koyuluyorum satırları;

Sevdiklerinizin kıymetini bilin, onlarla paylaştığınız hiçbir an bir daha geri dönmeyecek, asıl kaybetmek var olduğunda yaşatamamaktır sevginizi. Küçük önemsiz detaylar yüzünden kalp kırmayın hatta yapabiliyorsanız kimsenin kalbini kırmayın, sevdiklerinizi incitmeyi aklınızın ucundan bile geçirmeyin.

Her dakikayı son zamanlarınız gibi addedip sadece kendinize olan saygınızdan bile ömrünüzü güzelliklere eş yaşayın, uzun emelli planları, büyük hedefleri önünüze katıp şimdiki anı stres yumağına çevirmeyin.

Hayat hiçbir zaman pürüzsüz giden bir hikaye olmayacaktır, bu pürüzleri ömrünüzün kıymetini bilerek telafi etmeye çalışın, unutmayın hayat bize sunulmuş bir hediye...

Ölüm gerçeği varken kimseden çekinmenize, bir şeylerden korkmanız kendinize yaptığınız en büyük haksızlık değil mi? Yaşıyoruz bu kadar açık ve sade, insanız hepimiz kusurları bizim var olduğumuzun kanıtı, kime göre yaşamak yerine size özel olacak yaşamınızı korkusuzca, benliğinizden aldığınız güçle  kendinize özgü yaşayın elbette saygı ve sevgiyi asla unutmadan.

Okuyun, öğrenin, yazın, çizin, ruhunuzdaki çocuğu asla yitirmeyin.

Kendinize ödül vermek istiyorsanız en küçük şeylerden bile mutlu olmayı öğrenin.

Maddiyatta kendinizden aşağıda olanlara bakın ve hamdetmeyi ve şükretmeyi öğrenin, maneviyatta ise ruhunuz her daim aç olsun, asıl tokluk gönülde olur çünkü.

Kendinizi sevin, kimse sevmiyorsa bile bu ömrün size ait olan bir parça olduğunu unutmayın bu dünyada, yalnız başladığımız hayat hikayesi yalnız sona erecekse, bu hikayeye katılanlardan sadece sizi olduğu gibi kabul edenleri yolculuğunuza dahil edin, eleştirenlere ve sizi sürekli irdeleyenlere bir el sallayın kendi yolculuğunda ona iyi şanslar dileyin.

Hayat büyük amaçların içinde kaybolacak kadar uzun değil velhasıl herkesin bir özelliği bir yeteneği var, hayat bu yeteneği göz ardı edecek kadar da kısa değil...

Bir beste yazın kendinize, sizin kulağınıza hoş gelecek gözlerinizi doyuracak satırlar ile. Kendinizi yazın, kendiniz olmaktan çekinmeyin. Kendi doğrularını insanca yaşamak ancak kendini seven insanların başarabileceği bir olgudur.


* Konuşmadan önce dinleyin,
* Yazmadan önce düşünün,
* Harcamadan önce kazanın,
* Dua etmeden önce bağışlayın,
* İncitmeden önce hissedin,
* Nefret etmeden önce sevin,
* Vazgeçmeden önce çabalayın,
* Ölmeden önce yaşayın.
Hayat budur. Onu hissedin, onu yaşayın ve ondan hoşnut olun.

(William Shakespeare)

5 yorum:

 1. Yüreğine sağlık canım çok güzel yazmışsın

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim canım:)

  YanıtlaSil
 3. zaman boşa geçmemeli. hep bir şeyler yapmalı

  YanıtlaSil
 4. Kesinlikle öyle kızılgın...

  YanıtlaSil
 5. Cok guzel kaleme dokulmus duygular

  YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena