14 Ocak 2013 Pazartesi

Not

Yeni başlangıçlar için, yeni kararlar almak için çok büyük değişimleri beklemek ziyan edilen bir ömrü özetleyebilir. Yeni bir gün yeniden yaşama tutunmak için yeterli bir sebeptir. Yeni bir cümle kurmak, yeni bir şey öğrenmek ya da sadece tebessümü simaya yerleştirmek yenilikler için açılan bir kapıdır. Geçmişi irdelemek, hataları kurcalamak yeni kapılar açılmasını sağlamıyorsa lüzumsuz bir çabadır. Faydasız hüzünden elde kalan yitip giden zamandır. Yaşam kısa kısa notlar bırakıyor bize. Oyunun kuralı basit bu notları görmeyi, fark etmeyi bilene kısa mesajlar bırakıyor. Sabah uyandıysan yeni bir güne not; bir umut daha doğdu yaşamına, bir şey yap, yaşa, dene, yanıl ama öğren ve asla keşke deme. Yaşadığın her şeyden bir zenginlik pay biç kendine. Hiç denememeyi mi isterdin yoksa? Yerinde sayarak harcadığın yaşama takılacak uygun bir ad bile yokken.
 
Tazelenmesi gereken bir not her gün itina ile bırakılır kalbinin bir köşesine. Sev, karşılıksız, hesapsız, kitapsız sadece sevmek için sev. Kinden arındığında hayatın özüyle tanışacaksın. Sen elinden geleni yaptıysan geri kalan tüm olumsuzluklar için bu kez sen notunu bırak hayata; bu bir sınav biliyorum...
 
Kayıplarının acısı veya zorlukların yorgunluğu hayatının tümünü ele geçirmesin. Son ana kadar sen de hüküm süren duygu hayatını yönlendirecektir. Mutsuzluğu diline yerleştirirsen yörüngeni de kendin belirlemiş olursun fark etmeden. Kısa bir not; hayatı olduğu gibi sev ama kabullenme mücadeleni en iyi yaşam adına kur. Vazgeçersen üstüne çektiğin duygu seni yavaş yavaş bitirir.
 
Sürekli doyurman gereken bir ruhun var. Hiçbir şey sebepsiz değil, üzerinde dolaşan sıkıntı bulutları içinde biriktirdiğin ama yarara çeviremediğin söylemler. Bırak yağsın gözlerinden yaş, dilinden sitem fakat sonunda yoluna bir aydınlık katsın öğrendiklerin. Kısa bir not; yaşam emek ister, emek ise sorgusuz sualsiz her dakikanın değerli olduğunu bilmek. Bugün kendine nasıl bir not bırakmak istersin?
 


4 yorum:

 1. merhaba bloğunuz çok güzel izleyicinizim bende sizi bloğuma beklerim :) hoşçakalın:)

  http://suslupuslublog.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Tesekkur ederim, ben de takipteyim:)

  YanıtlaSil
 3. nasil iyi geldi bu yazi anlatamam, icim susamis ümid kokan sözlere..icimi ferahlattiginiz icin tesekkür ederim..

  YanıtlaSil
 4. Benim Küçük Dünyam çok teşekkür ederim, sevgiler :)

  YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena