14 Kasım 2012 Çarşamba

Kısaca Sözcükler

Değiştirebilecekleriniz vardır yaşantınızda. Bir de değiştiremeyeceğinize kendinizi inandırdığınız.
Bir yol uzanmıştır önünüzde sorgulamadan yüreyeceğiniz ya da hayatınızı yansıtabileceğiniz.
Kendimizi tutsak etmek için kelimeler bulmuşuzdur.

Yorgunum..
Mutsuzum..
Yapamam..
Başaramam.

Bunlar kaçış kelimeleridir aslında ve altında ezilen yeteneklerimiz yüksek sesle bağırmaktadır.Bu sesin rahatsız eden gürültüsüne bile alıştırırız kendimizi ama yapabileceklerimizin varlığından kaçınırız. Bu defa varolmanın manalarını ararız. Doğal bir mutsuzluk kaplar çünkü içimizi.

Kaçındıklarımızdan sığındığımız yer gittikçe daralacak ve sonunda yapabileceklerimizin hayaliyle avunacağız.Çünkü insan ancak yaşantısını yönlendirdiğinde yaşamanın manasını bulabiliyor.

Bu yüzden sığındığımız kelimelerde çıkış yolu..

Yazdığım her cümle benden bir parça yansıtıyor. Sustuklarım veya söylemeye kıyamadığm sözcüklerim. Öyle ya bazı kelimelerinizi ziyan eden insanlar vardır.

Konuşmaya dahi değmeyecek veya cümlelerinizin kendi kıskacınızda kalacağı durumlar. Bu yüzden yazdıkça büyüyen satırlar vardır. Üstünden zaman geçtikçe yerini kabullenen sözler.

Kabullendikçe satırlarınız sizi, algınız dahi değişecektir zamanla. Zorlamamak lazım cümleleri başka satırlara sığınmak gerekir o an...Kitaplar bu yüzden var... Kapılarınız kapandığında tekrar tıklatacağınız hayal gücünüzü bekleten bir süreliğine... Kitaplar bu yüzden cümlelerinizin gücünü değiştirebilir.

Okudukça kendini bulmak. Sınırlarını bilmek, ya da sınırsız olduğunu farketmek.

Yeri gelince içini dökmek, iç seslerine hakim olabilmek.

Ve sonunda kelimelere de yansıyan pozitiflik. İnanmaya başlayan bir kalbin yansıması olumlu cümleler...

0 yorum:

Yorum Gönder

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena