9 Kasım 2012 Cuma

Günaydın

Günaydın kelimesini doldurmak ister misiniz hayatınızda?  Hayatınızın her gününün aydınlanması için 'gerçek manada' kendimizi mutlu hissettirecekler listemizi bilmemiz gerekiyor.  Hayatın bizi sıradanlıklara hapsetmemesi için sıradanlıklardan kopmak. Her şeye sahip insanların mutluluğu yakalayamaması veya çok az şeye sahip olanların yüzündeki tebessüm. Mutlu olma sebeplerimizi zorlaştırdıkça, kendimizi yaşanan bir ömrün eksik parçaları ile buluveriyoruz. Oysa çok kolay bakış açısı; kendimize nasıl bakıyorsak bize de öyle aynalar tutuluyor. Yeni bir güne eskitilmiş acılardan kaçarak başlamak, aldığımız dersler baş köşede o başka...

Siması asık insanlar çoğalmış, büyüyen istekler hayattan ve azalan mutlu olma ihtimalleri. Kafanızı dinlemek için yollara düştüğünüzde, bir köye yolunuz düştüğünde insanların içten tebessümlerini muhakkak gözleriniz yakalamıştır. Yakalamıştır ama; o an içinizde yine mutlu olmanızı engelleyen projeler dönmektedir: Bu tatili bir bitireyim, şunu, bunu yapınca diye... Oysa mutluluğun kendisi hayatımızda aşmaya çalıştığımız, başarmaya çabaladığımız gelişimin kendisi....

Düşündüğümüzde çokça hedefe ulaşma olasılığı da düşüyor, bu yüzden ayineyi iş kılıp, laflarımızda zihnimizi boğmamamız gerekiyor.Bu yüzden çoğumuz sabah uyandığında kendini dinç bulamadığı bir bedene sağlıklı zihin yapısı yüklemeye çalışıyor.  Mucize cümleyi tekrarlamakta fayda var kendini tanı.

Hepimizin hayıflandığı cümleler aynıdır nerdeyse, herkes iyidir konuşmalarda hatta... Bu kötülük nerede diye düşünür dururuz, herkes fazlasıyla doğruyu biliyor! Sonra mutlu görünme çabaları vardır insanların, bu çaba sadece izlenim oluşturmak içindir. Mesajı çevre aldıysa, içinde aradığı mutsuzluk nedenlerine yönelmekte çok lazım değildir!

Her şeyin bir nedeni vardır oysa. Nedensiz yaşanmıyordur hayatımıza çizilen kader. Bazı zamanlarda biz yönlendiriyoruz yaşama verdiğimiz kıymetin dozajını.  

Ruhumuzda tanıştığımızda, aradığımız anahtarın tüm engellerin kapılarını açtığını göreceğiz. Oysa başka ruhlarla o kadar meşgulüz ki kendimizi unutup, hayatımızı irdelemekle harcayacak kadar da vurdumduymazız.

Ruhumuzu gölgelere bırakan da kendi ışığımızı kapatmamızdan. Bu yüzden ruhunuzu aydınlatacak günlere ışığınızı yansıtabilmeniz dileğiyle.

2 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı...
  Evet nelerin farkındayız gercekten,koşup duruyor ve her şeye yetişmeye calışıyoruz.Biz dinlenme ve kendini dinleme vakitlerını mı kaçırıyoruz?
  Herkese " günaydın" demek lazım ve günaydını şu an okudugum kelimelerdeki gibi olmalı. olması için çaba sarf etmemize gerek yok,sadece hissedebilmek önemli olan..
  sevgimle...

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar,

  Günaydınlar efendim, günaydın. Çok güzel bir şekilde kurgulayarak ele aldığınız günaydının gerçekten içini doldurabilmek için çaba gerekiyor. Günaydını, hakettiği bir ses tonu ve sevgi ile söyleyebilmeyi ve içini en güzel bir şekilde layıkıyla doldurabilmeyi, Cenab-ı Hakk, cümlemize nasip ve müyesser eylesin.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena