24 Mart 2012 Cumartesi

Yaz Gelmeli Bir Dostun Sıcaklığında

Baharı sabırsızlıkla bekledik,umuda sarıldık,soğukta ısındık.İnsan bu ya; hep ister güzel ve iyi olan ne varsa.Bahar heyecanla bağırıyor, yaz mevsiminin gelişini.En güzel mevsimine apar topar hazırlanmaya başladı tabiat.Uzun gecelerde yıldızların eşliğinde dostlarla yapılacak sohbetleri,içilecek muhabbet çaylarını,çekirgelerin çınlayan melodisini saklayan yaz geceleri.Hayatın gerçekliğine tatlı bir mola..Hayatın soğukluğuna rağmen ruhları iliklerine kadar ısıtan mevsim.Güneş her şeye rağmen,pencereden sızarken,dallar sıska çıplaklığını en güzel örtüyle kaplamışken,denizin ışıltısı şehrin en güzel takısı iken,hayatın güzel olduğunu hissetmemek mümkün değildir bu mevsimde.Sevginin yüreklerde tekrar tekrar canlanması için bir vesiledir sanki.Doğa o kadar ihtişamlı bir uyuma bürünür ki yüreklere ekilen sevgilere nefes olur.Her köşesinden şehrin yaşamaya dair bir sürü sebepler sıralanır..İnsanlar sokaklarda doğaya olan özlemi doyasıya yaşatır.Toprak hazan mevsimini,soğuk yüzünü,yeşil çimler ile kaplar ,misafirperverliğini takınır üstüne.Gökyüzü sanki daha sonsuz ifadeye bürünmüştür,gülümsemekte, yanaklarındaki gamzeleri belirginleşmektedir.Doğanın sesleri,çocuk cıvıltıları ile pencereden ılık rüzgarla içeri sızmaktadır.Buram buram hayat kokmaktadır mevsim..Buram buram yaşamın renklerini yaşatmaktadır.Yaz gelsin,satırlarımıza da,ruhlarımıza da uzun güneşli günler doğsun.Yaz gelsin hayat neşesini takınmak için bir bahanemiz daha olsun.Bir sevgi,bir barış,bir doğum,bir vuslat,bir aşk kadar güzel olsun..Hayatın minik hediyeleri vardır,bazen hiç ummadığın zamanlarda farkettirmeden kapını aralar ve yanıbaşına konar bu minik sürprizler..Yaz gibi içini ısıtan insanlar hayatına kelebek narinliğinde konarlar ve sen bu güzel varlığın uzun ömürlü sürmesini temenni edersin.Yaz gibi sıcak ve güzel arkadaşım İlknur bu yazım sana...Hayat tüm güzellikleri bulutların ardına saklar ve sonra ümitleri koca bir mevsim yaşatır.Yüzünde tebessüm,kalbinde yaz daim olsun..

4 yorum:

 1. Yüreğimden akarken dost sıcaklığı, yüreğine kavuşmuşum ben,şiir hasreti ile. Yaza kavuşmayı beklerken şiirinde, yazılarında bulmuşum yaz gibi sıcacık satırları. Yüreğinden dökülmüş inciler birer birer çoğalmış, yüreğine sağlık ilham perisi, emeğine, satırlarına sağlık. Beni çok ama çok mutlu ettin, iyiki tanımışım seni. :) Teşekkür ederim canım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzellikleri yansıtabilmem için satırlara yüreğinin güzelliğini sen ayna gibi yansıttın bana güzel arkadaşım.Ben de iyi ki tanımışım seni canım.
   sevgiler:)

   Sil
 2. yaz gelicekde digerleri gelir mi o bilinmez :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelecek bilinmez ama hayal edilir Ferhat bey,umarım herkes için yaz güzelliğinde günler olur.

   Sil

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena