19 Ocak 2012 Perşembe

Nağmeler

Mucizelerin canlanması,imgelerin gerçekliğe yadsıması,silsileler halinde mutluluk çınlamaları,seslerin sonsuzlukta yankılanması ve bir rüyada uyanmamayı dilemek tane tane..


Pembe uçuktan bir rengi vardı katman katman perdelerin,üzerlerinde boncuk boncuk işlenmiş tüllerle bezenmişti sahne.Kelebekler uçuşuyordu,kuşlar cıvıldıyordu en güzel musikilerinden.Yüzleri çok güzel hayaller, kıpırdandı sahnede ve birden söz oldu kelimeler dudaklarında.Bir anda,aynı anda kelimeler elele tutuştu,cümleler dansa durdu melek yüzlü hayallerin konuşmalarında.


Perde nağmelere araladı avuçlarını.Sergiledi sonsuz yeryüzü, göklerle beraber ebedi dostluğunu.Gözlerim buğulandı önce, sonra aydınlandı herşey,gizem can buldu hayallerin vücudlarında.


Bembeyaz çeşit çeşit çiçekler, asude meydanı sardı,yapraklarını uzattı göklere, sarmaşık oldu dillendi umutlara.Ahenk hiç bozulmadı,yankılandı hoş sözler,candan yüreklerde.Kanat taktı hayaller,umutlarla uçuştu bulut bulut sevinçlerin içinde.


İnci inci dizildi sahneye,umudun ardına saklanmış cesaretin gizemli örtüsünü attı üzerinden.Bir bir dizildiler, önce affetmek kırgınlığın yerini sonra sabır öfkenin yerini aldı ve ardından her hayal engellerini kırdı yollarının üzerindeki.Ötüştü bülbüller ve nağmelerini savurdular boşluğunun yankılanmalarına:

Rüyalarımda gördüğüm hayaller gerçek olmalı,her güne yeniden uyanmak zaten bir şans ise yeniden doğan kızıl güneş mucizenin kendisi olmalı.

Sevdiğim insanlar,kelimelerimin sonuna varlıklarıyla destek çıkıyorlarsa bu rüyalarımın izi olmalı hayatımdaki.

Aldığım her nefes,attığım her adım,gülümsediğim her saniye hala var ise bir mucize olmalı binlercesi gün içinde.

Aklım rüyalarıma can katacak kadar izin veriyorsa hala uyumaktayım , farkında değilimdir aslında.

Muhayyel hikayelere izin veriyorsa zifri gece rüyalarda,yıldızlar kadar parlıyorumdur aslında dünyamda...

Nağmeler sahnede şevk dolu seslerle yankılanmaya devam ediyordu.Tabiat hayallerin harikulade seslerine onay verir gibi tüm tınısını sunuyordu, gölgesindeki insanlara.

Gözler kaldırdı önündeki perdeleri ,o zaman anladı rüyalardan uyanmamayı dilemek,uyumakmış rüyaların kucağında endişe ile.

Uyanmayı diledim en masalsı rüyalardan...

0 yorum:

Yorum Gönder

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena