27 Ocak 2012 Cuma

Baharın Leylakları

Bahar miskini etrafa dağıtırken,doğanın nabzı yürek çırpınışları gibi hızlı hızlı atarken, pencereme yanaşan kuşların cıvıltısı mevsimin canlanmasını müjdelerken, yaşadığımı hissettim.
Benim için bahar mevsimi, yeni doğan bir bebek gibidir, beraberinde umudu ve yeni bir hayatı simgeler.Tabiat üstündeki miskinliği silkeler,çehresine renk gelir,yanakları pembeleşir.
En ihtişamlı takılarını takar,renk renk boncuklarla donatır saçlarını,güzelliğini cömertçe sergiler,hediyesini yağmur damlacıklarıyla sunar çevresine.
Bahar hayatın, üstünü örttüğü sevinçlerin,iyiliğin yeniden aksetmesidir adeta.Pamuk pamuk incilerini saçar,en zarif işlemelerini kondurur eteklerinin üstüne.Doğa, sandıklara kaldırır en koyu kıyafetlerini,çiçekli desenleri çıkarır nemli toprakların çeyizinden.
Yağmur beslerken damla damla, yeni doğan mevsimini,güze,fırtınaya nispet bereket tohumlarını dağıtarak gezinir sepeti elinde.
Yapraklar gençliğine geri döner,solgun,kırışık cildi gençleşir pırıl pırıl parlar.Masal diyarlarına misilleme yapar gerçek dünya."Ben içimde ne kadar zorluk,acı,hüzün barındırsamda ardından umudumu,rüyaları,sevinçleri de sunarım"der dünya.Artık yeni bir hayat gelmiştir dünyanın yuvasına.
Emekleme çağındadır,habersizdir yaşamın kötü çehresinden ama en huzurlu dönemleridir çünkü hayat yeni başlamıştır onun için tıpkı bahar gibi.Mis gibi masumiyet kokuyordur ve kalbi atıyordur masumiyetin içindeki yapraklarda.
Baharda açan leylaklar gibi yumuşacık rengi vardır,güzelliği içine içlemiş saflığında yatıyordur.Tepelerden deli cesaretiyle atılmıştır hayatın kucağına.Çiçekleri baharlardan büyüyecek,kışlardan kuvvetle çıkacak,güzlere bekçilik yapacak ve yine yuvasına dönecektir.
Yaz gelecek köklerini sağlam basacaktır hayata leylaklar.Her bahar leylakları taşır içinde,her kış leylakları bekler kapısında.
Leylaklar gücünü,narinliğinden almıştır ya,kalbini yapraklarına vermiştir tüm hayatın güzelliklerine nazire yaparcasına.Her kalp bir leylak gibi güzellikten alsın gücünü diye..

0 yorum:

Yorum Gönder

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena