27 Ocak 2012 Cuma

Arkadaşlık

İnsanları birbirine bağlayan öğelerdir;paylaşım,karşılıklı sorumluluk,saygı ve sevgi doğrultusunda nice erdem ve unsurlar.Bu nitelikler etrafında birleşen ortak tüm yaşanmışlıklardır arkadaşlık.İnsanın tabiatında vardır kendisinde varolan bir duyguyu,düşünceyi başkasında bulmak ve bunu duyabilmek.Kendini bir başkasına anlatabilmek,güvenli bir limana demir atmak.
Çok yönlü roller vardır.Anne,baba,kardeş,akraba.Ama arkadaşlıkta bu rolleri sağlayan bir kan bağı yoktur.Kendiliğinden oluşur.Karşılıksız bir sevgi frekansıdır.Güvenebilmeyi öğrenmek,dinlemeyi bilmek,yeri geldiğinde kendini başkasının yerine koyabilmektir.

Her yaşta ayrı bir hikayedir arkadaşık.İlkokulda, küçük dünyamızın masal kahramanları,ortaokulda beraber dünyayı kurtardığımız,lisede hayal demetleri yaptığımız,sonraki tüm yıllarda hayatın ta kendisini beraber paylaştığımız değerli varlıklardır.

Geçmişi geleceğe bağlayan,kendimizi ayna gibi izleyebilceğimiz, iyi kötü tüm hayat karelerinin içindedir arkadaşlarımız.Çoçukluktan olgunluğa uzanan yaşam serüvenimizi en önde izleyen,alkışlayan,her an gözucuyla varlığını hissetmek istediğimiz bir gerekliliktir arkadaşlık,dostluk.

Hayat sıralarında beraber oturduğumuz,ayrı hikayelerimize ortak isimler kullandığımız,varlığımızı varlığıyla değerli hissettiğimiz herşeyin adıdır dostluk..Kümelenerek uçan kuşlar gibi,birbirine dayanmış ağaçlar gibi,sıralanmış dağlar gibi.Dikeni batmayacak bir gül gibi...


0 yorum:

Yorum Gönder

© Yazı Dünyam, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena